İLHAM VEREN SUNUMLAR...

Tema: Asla Pes Etme!

Gezilecek Yerler

 Gezilecek Yerler

 Turistik ve Simgesel Yerler

Bursa Teleferik,
 
1963 yılının Ekim ayında Türkiye ilk defa teleferikle tanışmıştı. Yer, pek çok ilke ev sahipliği yapan kadim şehir Bursa idi. Teleferik yapım çalışmaları bir İsviçre firmasıyla anlaşılarak 1958 yılında başlamış ve beş yılda tamamlanarak 1963’te kullanıma açılmıştı. 

Bursa-Teleferik

Koza Hanı,
 
Bursa'da Ulu Cami ile Orhan Cami arasında bulunan Koza Han 1491'de II. Bayezid tarafından mimar Abdül ula bin Pulat Şah'a İstanbul'daki eserlerine vakıf olarak yapılmıştır. Koza Han eskiden ipek böceği kozalarının satışının yapıldığı bir yerdi.
 

Bursa-Koza-Hani
Yeşil Cami, Bursa’da ilk dönem Osmanlı mimarisinin önemli örnekleri arasında yer alan bir tarihi yapı.Caminin ünü, çini kaplamalarından gelir.

Bursa Kent Müzesi,
 
Bursa Kent Müzesi, 2004 yılından bu yana kentin eski adliye binasında hizmet veren, Bursa’nın 7000 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerin sergilendiği müzedir. Müze, 14 Şubat 2004 tarihinde ziyarete açıldı


bursa-kent-muzesi

Uludağ Kayak Merkezi,
 
Uludağ Kayak Merkezi, Bursa’nın meşhur turistik yerlerinin başında gelmektedir. 2543 metre yüksekliğe sahip olan Uludağ, 1933 yılından beri kayak yapılan bir merkez olup 1961 yılında milli park ilan edilmiştir. 

uludag-kayak-merkezi