İLHAM VEREN SUNUMLAR...

Tema: Sen Farklısın, Kendin Ol!

Gezilecek Yerler

 Gezilecek Yerler

 Turistik ve Simgesel Yerler

Beş Köprü,
 
Roma Döneminden kalma, yapıldığında Sakarya nehri üzerinde bir taş köprüdür. Yapı Doğu Roma İmparatoru Justinianos (527–565) tarafından başkent Konstaninopolis ile imparatorluğun doğu vilayetleri arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak için inşa ettirildi. Neredeyse 430 m uzunluğundaki köprü, dev ölçüleri nedeniyle çağdaş yazar ve şairlerin eserlerine konu olmuştu. 

beskopru

Karasu Sahili,
 
Frigya dönemine kadar uzanan tarihinde bölge, 1326 yılında Sultan Orhan'ın uç beylerinden Konuralp tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. İnce taneli ve romatizmal hastalıklara iyi gelen, 20 km uzunluğundaki sahili ve tertemiz suyu ile doğal bir plaja sahip olan Karasu plajında hoşça vakit geçirebilirsiniz.

karasu-sahil

Doğançay, Geyve,
 
Sakarya iline 17 km, Geyve ilçesine 17 km uzaklıktadır. Sakarya nehrinin kıyısına kurulmuş bir mahalledir. Çok sık ağaçlar ile kaplı bir mahalledir, doğal güzellikleri ve şelalesi sayesinde gezi rehberlerinin ilgisini çekmektedir.

gevye


Maden Deresi, 
Maden Deresi, Sakarya'nın Karadeniz kıyısında yer alan Kocaali ve Karasu ilçeleri arasında yer alır. Bazen Kocaali bazende Karasu topraklarında aktığı görülür. Kaynağını Çam Dağından alır, kuzeye doğru akışa geçer. Uzunluğu 30 kmdir. Tabiat Parkı yapılması için teklif edilmiştir. Osmanlı Devletinin son zamanlarında bir Fransız firma tarafından maden (kurşun, boraks, çinko ve altın) çıkarımı yapılmış, firma madenleri terkederken galerileri patlatarak ayrılmıştır.

maden-deresi