İLHAM VEREN SUNUMLAR...

Tema: Sen Farklısın, Kendin Ol!

Gezilecek Yerler

 Gezilecek Yerler

Turistik ve Simgesel Yerler

Tekkeköy Mağaraları,
 
Samsun şehir merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta bulunan Tekkeköy Mağaraları, şehrin kolay ulaşım yoluna sahip tarihi mekanlarından biridir. Buradaki mağaralar doğal yollardan oluşmuş, daha sonra oyularak genişletilmiştir.

Tekkekoy-magralari

Kabaceviz Şelaleleri,
 
Samsun'un tabiat harikalarından biri olan Kabaceviz Şelaleleri, il merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 

kabaceviz-selaleleri

Samsun Kent Müzesi,
 
Samsun'un İlkadım ilçesinde yer alan Samsun Kent Müzesi, 12 Şubat 2013 tarihinde ziyarete açıldı.  2015 yılında düzenlenen 20. Luigi Micheletti Ödülleri'nde finale kalan Samsun Kent Müzesi, Avrupa'nın en prestijli altı müzesi içerisinde yer almış.

Kent-Muzesi-Samsun

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu,
 
Samsun'un Vezirköprü ilçesi sınırlarında yer alan kanyon, Altınkaya Baraj gölünün iki yarısını birleştirir.  Vezirköprü’nün 17 km. kadar kuzeybatısında bulunan Kanyon (Yarmavadi), Altınkaya barajının en dar yeri olma özelliği ile de dikkat çeker ve yaklaşık 1500 metre uzunluğundadır. 


Sahinkayalar-koyu

Samsun Onur Anıtı,
 
Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Atatürk Parkı'nda yer alıyor Samsun Onur Anıtı. Samsun'un simgesi haline gelen Samsun Onur Anıtı, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ilk çıktığı noktaya dikilmiş ve Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı sayılan o anı simgeliyor. H Heykelin yapımına 1928 yılında Venedik'te başlanmış ve heykel 1931 yılında tamamlanmıştır. 29 Ekim 1931 tarihinde kaidesine dikilen Samsun Onur Anıtı'nın resmi açılışı 15 Ocak 1932'de yapılmıştır. Samsun Onur Anıtı, Cumhuriyet tarihinin on üçüncü anıtı olma özelliği taşıyor.

Onur_Aniti