İLHAM VEREN SUNUMLAR...

Tema: Sen Farklısın, Kendin Ol!

BASIN BÜLTENİ

Doğru zaman ve doğru yer: 10-11 Ağustos ve The Green Park Convention Center Pendik
Giriş ücretsizdir!


Milyonlarca gencin geleceklerini belirleyecekleri üniversite tercih döneminde, onlara doğru seçim yapmaları için en büyük destek EDUCATURK ÜNİVERSİTE TERCİH FUARI’ndan gelecek. ‘’Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’’ bu zorlu süreçte, aday öğrencilerin yanında olmak ve en doğru uzmanlığı sağlamak için 10-11 Ağustos’ da, The Green Park Convention Center / Pendik’ de gerçekleşecek.

Türkiye’nin en köklü ve prestijli eğitim platformu olan Educaturk, 2018 Üniversite Tercih döneminde tüm öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

Milyonlarca öğrencinin, hayalindeki üniversiteye girebilmek için hazırlandıkları zorlu sınav maratonu sona erdi. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte yeni bir maraton başlayacak. Her yıl yaklaşık 500 bin öğrenci üniversite tercihinde gerçekleştirdiği hatalar sebebiyle ya açıkta kalıyor ya da sevmediği bölümde okumak zorunda kalıyor. Öğrenciler ve aileleri tercih döneminde, en doğru tercihi yapabilmek için doğru uzmanlığa Educaturk Tercih Fuarı’nda ulaşacak, gelecekleri için en doğru tercihleri yapacaklar.

Aday öğrenciler, 40 üniversitenin uzman ve akademisyenlerinden, 2018 Tercih dönemine ilişkin güncel bilgilere ulaşabilecekleri gibi, üniversiteleri ve bölümlerini yakından tanıyacak, yüz yüze görüşmeler sayesinde, kendine en uygun üniversite ve bölüm tercihini yapabilecekler. Üniversitelerin, burs ve yurt olanakları, uluslararası eğitim işbirlikleri, kampüs hayatı, staj ve kariyer olanakları gibi bir çok konuda bilgi alabilecek olan öğrenciler ve aileleri, aynı zamanda seminerlere katılabilecekler.

TERCİHİN SENİN GELECEĞİN!

Tercih sürecinde en çok merak edilen soruların yanıtları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi' nin  ‘’Uzman ve Bağımsız Tercih Danışmanları’’ndan oluşan Tercih Danışma Merkezi’nde verilecek. Uzman tercih danışmanlarından oluşan tercih danışma merkezinde, aday öğrenciler almış oldukları puanlarla tercih edebilecekleri tüm üniversite ve bölüm seçeneklerini görebilecek ve hatta tercih listelerini uzmanlar eşiliğinde oluşturabilecekler. Uzmanlar, tercih robotundan elde edilen çıktıları, her öğrenci ve ailesi için ayrı ayrı yorumlayarak, doğru gelecek için son kararlarında öğrencilerimizin yanında olacaklar. 10-11 Ağustos’ da 11:00-18:00 saatleri arasında The Green Park Convention Center / Pendik’ de Educaturk Tercih Fuarı’nı ziyaret eden aday öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz yararlanabilecekler.

Yanındaki Tercih Danışmanın: Educaturk Mobil Uygulaması

Educaturk Mobil Uygulaması ile, öğrenim yılı boyunca şehir şehir dolaşarak temas ettiğimiz onbinlerce öğrencimizin yanındayız. Educaturk’ün bu yeni uygulaması sayesinde, farklı şehirlerde yaşayan öğrencilerimizin de tercih danışmanlığı alabilmesini ve fırsatlardan yararlanabilmesini sağlayarak, Türkiye’nin en kapsayıcı etkinliği olma özelliğimizi sürdürüyoruz.

Seminer programlarını ve duyuruları takip etmenin yanı sıra “Üniversiteye Sor” uygulamalarını da içeren Educaturk Mobil Uygulaması AppStore ve Google Play’den ücretsiz indirilebilir.

Üniversiteye Sor: Educaturk katılımcısı üniversitelerin temsilcileriyle birebir iletişime geçmelerini sağlayan bu özellik sayesinde aradaki mesafeleri kaldırıyoruz. Üniversite temsilcileri kendileriyle iletişime geçen tüm öğrenci ve velilerimize merak ettikleri her konuda anında yanıt verebiliyorlar. 

Uzman ve Akademisyenlerden Seminerler

Üniversitelere başka bir açıdan bakacağız. Üniversite yönetimi ve kararlarında etkili olan değerli uzman ve akademisyenler bu defa kendi geleceği için en önemli kararını verecek olan öğrencilere, deneyim ve tavsiyeleriyle rehberlik edecek. Öğrenciler ve aileleri 2 gün boyunca sürecek, zengin içerikli bu seminer programına ücretsiz katılabilecekler.

Educaturk  ve Boyut Group Hakkında

2005 yılından bugüne Eğitim Fuarları ve etkinlikleri düzenleyen Educaturk, kendi alanında sektör lideridir. Educaturk, 13 yılda binlerce kurumu 1.500.000’den fazla ziyaretçi ile bir araya getirdi.

2002 yılından bu yana faaliyette olan Boyut Group, Boyut Turizm ve Boyut Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır. Ulusal ve uluslararası fuar, kongre ve toplantı organizasyonlarından oluşmak üzere her yıl onlarca etkinlik gerçekleştirmektedir. 

Ev sahipliği yaptığı uluslararası organizasyonlardan bazıları EAIE İstanbul, QS TopMBA, ACI Europe, EURIE, Snackex, FESPA Eurasia’dır. Yanı sıra yurt dışında yapılan uluslararası fuarlara ülke katılımları gerçekleştirmektedir. 

Ulusal organizasyonlar kapsamında kendi fuar markalarına yönelik organizasyonlar gerçekleştirmektedir. Educaturk, İBS Anne Bebek ve Çocuk Fuarı ve Educashow Eğitim Teknolojileri ve Okul Ekipmanları Fuarı Boyut Group fuar markalarıdır. 

Faaliyet gösterdiği sektörlerde edindiği tecrübeyi arttırmak ve derinleştirmek için almış olduğu distribütörlükler kapsamında, Sensavis Visual Learning Tool ve Speed Stacks markaları yer almaktadır.