İLHAM VEREN SUNUMLAR...

Tema: Sen Farklısın, Kendin Ol!

Üniversite Tercih Fuarı
EDUCATURK KALİTESİ İLE ÜNİVERSİTE TERCİH FUARI!


2017 Üniversite Tercih Döneminde İstanbul Kongre Merkezi Harbiye'de ilk kez gerçekleştirmiş olduğumuz Educaturk Üniversite Tercih Fuarı, üniversiteler ile öğrencileri aynı çatı altında buluşturdu ve 13 yıllık eğitim fuarcılığı deneyimi ile fark yaratarak en iyi tercihlere giden yolda değerli öğrencilerimize ışık tuttu!

Kurulduğu 2004 yılından bu yana eğitimi destekleyici pek çok proje geliştirip hayata geçiren Educaturk, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde İstanbul’da iki farklı yükseköğretim organizasyonu ile gençlerin karşısına çıkıyor. İlki, İstanbul Educaturk olan organizasyon, 01-02 Mart 2018 tarihlerinde öğrencilerimizin ve üniversitelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Diğeri ise İstanbul Üniversite Tercih Fuarı adı altında 10-11 Ağustos 2018 tarihlerinde Green Park Convention Center’da düzenlenecek olup değerli öğrencilerimize Üniversiteye bu önemli geçiş sürecinde ışık tutmaya devam edecektir. 

Educaturk Mobil Uygulama: Öğrenciye en yakın tercih danışmanı

Educaturk, 2005 yılından bu yana iki milyon, 2017-2018 öğrenim yılında ise iki yüz bine yakın öğrenci ile üniversitelerimizi buluşturdu. 24 farklı şehirde gerçekleşen etkinliklerimiz sayesinde ulaştığımız öğrencilerimize, 2018 tercih döneminde de rehberlik edecek olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Educaturk Mobil Uygulama sayesinde, 24 farklı şehirdeki lise son sınıf öğrenciler ile katılımcı üniversitelerimiz aynı platformda buluştu.  Öğrenciler, Educaturk Mobil Uygulama sayesinde merak ettikleri her şeyi üniversite yetkililerine sorarak hızlı bir şekilde iletişime geçebildi. Aynı zamanda, yapılan etkinlikler ve yarışmalarla hediyeler kazanma şansı yakaladı.

Son karar Educaturk'te !

Educaturk İstanbul Üniversite Tercih Fuarı’nı ziyaret eden öğrencilerimiz bir çok Etkinlik, Seminer-Söyleşi, Kariyer Buluşması ile en çok ihtiyaç duydukları zamanda Eğitim Profesyoneli ve Akademisyen ile Sektör Uzmanlarını yanında bulabilecek.

Aileler ve öğrenciler, sektöre yön veren öncü kurum ve kuruluşların temsilcilerinden kariyer tavsiyeleri alarak, bağımsız rehberlik uzmanlarından oluşturulan Tercih Danışma Merkezi sayesinde son kararlarını şekillendirebilip, akademisyenlerle bir araya gelerek, seminerlerine katılabilme olanağı yakalayabilecek.