Öğrenciler, Öğretmenler, Katılımcı Kurumlar, Educaturk Mobil Uygulaması Yayında!

Apple ve Android cihazlarınıza yükleyebilirsiniz

BASIN BÜLTENİ

EDUCATURK YÜKSEKÖĞRETİM GÜNLERİ

Giriş ücretisizdir!

Educaturk, doğru ve kaliteli eğitimi arayan öğrencilerimizle üniversitelerimizi buluşturmaya devam ediyor. 12 yıl önce İstanbul’da başlayan Educaturk, bu yıl geldiği noktada 23 farklı şehirde, Türkiye’nin en büyük yükseköğretim etkinlikleri olarak gerçekleşmeye devam ediyor. Educaturk Yükseköğretim etkinlikleri ve fuarlarını, 2016-2017 öğretim yılı boyunca 182.103 öğrenci ve 6.754 rehber öğretmen ziyaret etti ve 266 seminer programı düzenlendi. 

2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan Educaturk etkinliklerinde (Etkinlik Takvimi için tıklayın) ziyaretçiler hem en seçkin üniversite ve yüksekokulların temsilcileri ile görüşebilir, hem de alanında uzman kişilerin seminerlerine katılabilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı Onayı 

Educaturk etkinliklerinin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda tüm şehirlerde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile tüm 12. Sınıf öğrencilerimizin ve rehber öğretmenlerimizin etkinlikten faydalanabilmesi hedeflenmektedir.

Hedefe yönelik seminerler 

Tamamı ücretsiz olan buluşma bunlarla sınırlı değil. Üniversite sayısının sürekli arttığı, sınav sistemi ve üniversiteye giriş koşullarındaki belirsizliklerin devam ettiği bir ortamda; doğru tercih, sınav stresi ile baş etmek için altın kurallar, meslek seçimi ve kariyer planlaması gibi öğrencilerimizin ihtiyacı olan güncel konularda alanında uzman konuşmacılar etkinlik boyunca seminerler düzenleyecektir.

*Seminer katılımı kontenjanla sınırlıdır. Detaylı bilgi için : 0216 414 20 15

 

Rehber Öğretmenlerimizi unutmadık

Öğrencilerimizin bu zor dönemlerinde en yakınlarındaki destekçileri rehber öğretmenleridir. Educaturk  kapsamında rehber öğretmenlerimize bir yarar sağlamak adına, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün izinleri ve oluru ile  popüler konuşmacı ve içeriklerle bir eğitim semineri gerçekleşecektir.

 

Gri Koç,öğrencilerle buluşuyor!

2016-2017 yılında Educaturk organizasyonunda,  öğrencilerimizle buluşan Gri Koç - Gökhan Müftüoğlu, yeni dönemde de Educaturk kapsamında seminerlerine devam ediyor.

Gri Koç sadece seminerler vermiyor aynı zamanda sosyal medya kanallarında da öğrencileri bu zor yarışta yalnız bırakmıyor.

  • Gri Koç Youtube kanalı; 227.000 abone, 13 milyon görüntülenme ile Türkiye'nin en büyük motivasyon ve rehber kanalı
  • Gri Koç İnstagram; 133.000 takipçi
  • Gri Koç Mobil Uygulama; Günlük 18.000 ile 20.000 arası aktif kullanıcısı vardır.

Hayat ve Kariyer Yolculuğunda, Griden Beyaza

Öğrencilerin içinde bulunduğu bilinmezliği, erteleme psikolojisinin zararlarını, bir an önce başlamazsa neler kaybedeceğini, başlarsa neler kazanacağını keyifli bir anlatımla paylaşacak ve öğrencilerin ‘’çalışmam gerektiğini biliyorum ama.’’ ile başlayan cümlelerini yok etmeyi hedefleyecek.

Bir Kitap Getir Yeter!

Tüm ziyaretçilerimizi, kampanyamıza bağışlanmak üzere yanında bir hikâye kitabı veya roman getirmeye davet ediyoruz. 23 ilde gerçekleştirdiğimiz Educaturk Yüksek Öğretim Günleri etkinlikleri kapsamında işbirliğinde olduğumuz Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile toplanan kitaplar okumaya hiç fırsat bulamamış öğrencilere gönderilecektir.

Educaturk Mobil Uygulama

Educaturk Mobil Uygulaması ile, öğrenim yılı boyunca şehir şehir dolaşarak temas ettiğimiz onbinlerce öğrencimizin yanındayız. Educaturk’ün bu yeni uygulaması sayesinde, farklı şehirlerde yaşayan öğrencilerimizin de tercih danışmanlığı alabilmesini ve fırsatlardan yararlanabilmesini sağlayarak, Türkiye’nin en kapsayıcı etkinliği olma özelliğimizi sürdürüyoruz.

Educaturk etkinlik takvimi, seminer programlarını ve duyuruları takip etmenin yanı sıra “Üniversiteye Sor” ve sürpriz hediyeler kazanabileceğiniz yarışmaları içeren Educaturk Mobil Uygulaması AppStore ve Google Play’den ücretsiz indirilebilir.

Üniversiteye Sor: Educaturk katılımcısı üniversitelerin temsilcileriyle birebir iletişime geçmelerini sağlayan bu özellik sayesinde aradaki mesafeleri kaldırıyoruz. Üniversite temsilcileri kendileriyle iletişime geçen tüm öğrenci ve velilerimize merak ettikleri her konuda anında yanıt verebiliyorlar. 


"Üniversiteye Sor"  2017-2018 eğitim takvimi içerisinde en kısa sürede aktif olacaktır. 

Educaturk  ve Boyut Group Hakkında

2005 yılından bugüne Eğitim Fuarları ve etkinlikleri düzenleyen Educaturk, kendi alanında sektör lideridir. Educaturk, 13 yılda binlerce kurumu 1.500.000’den fazla ziyaretçi ile bir araya getirdi.

2002 yılından bu yana faaliyette olan Boyut Group, Boyut Turizm ve Boyut Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır. Ulusal ve uluslararası fuar, kongre ve toplantı organizasyonlarından oluşmak üzere her yıl onlarca etkinlik gerçekleştirmektedir.
Ev sahipliği yaptığı uluslararası organizasyonlardan bazıları EAIE İstanbul, QS TopMBA, ACI Europe, EURIE, Snackex, FESPA Eurasia’dır. Yanı sıra yurt dışında yapılan uluslararası fuarlara ülke katılımları gerçekleştirmektedir.
Ulusal organizasyonlar kapsamında kendi fuar markalarına yönelik organizasyonlar gerçekleştirmektedir. Educaturk, Educashow Okul Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı ve İBS Anne Bebek ve Çocuk Fuarı, Boyut Group fuar markalarıdır.
Faaliyet gösterdiği sektörlerde edindiği tecrübeyi arttırmak ve derinleştirmek için almış olduğu distribütörlükler kapsamında, Sensavis Visual Learning Tool ve Speed Stacks markaları yer almaktadır.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN : 0216 414 2015 / Elif Akpunar email: eakpunar@boyutgroup.net