Öğrenciler, Öğretmenler, Katılımcı Kurumlar, Educaturk Mobil Uygulaması Yayında!

Apple ve Android cihazlarınıza yükleyebilirsiniz

BASIN BÜLTENİ

Educaturk’ün Üniversite Takvimi: 24 İl, 25 Buluşma

Türkiye’nin en eski ve prestijli eğitim platformu olan Educaturk, Yükseköğretim Günleri kapsamında 24 ilde her biri iki gün sürecek olan 25 etkinlik düzenleyecek. Türkiye’deki üniversitelerin katılarak kendilerini tanıttığı Educaturk Yükseköğretim Günleri’nde, gençlere geleceklerini doğru bir şekilde planlayabilmeleri için kariyer desteği de sunulacak. Bu amaçla rehberlik ve kariyer odaklı birçok seminer düzenlenecek. Uzmanların gençlere geleceğin mesleklerini tanıttığı, üniversite ve bölüm seçmenin önemini anlattığı seminerlerde, her seçimin kariyere yansıması ise kimi vakit örneklemelerle anlatılacak.

Tamamı ücretsiz ve her biri iki gün sürecek olan yükseköğretim günlerinde rehber öğretmenler de 10:00 ile 16:00 saatleri arasında gençlere birebir hizmet verecek. Rehber öğretmenler gençlere sınav tüyoları, kaygı ile başa çıkma yolları ile puanlamalar konusunda bilgi aktarımı yapacak. 

Fuarlarda Kitap Toplanacak

24 ilde düzenlenecek 25 buluşmada Educaturk’un sosyal sorumluluk projesi kapsamında kitap da toplanacak. Toplanacak kitaplar her fuardan sonra kardeş okula gönderilecek. Educaturk’ün bu yıl belirlediği kardeş okul Kahramanmaraş’tan Pazarcık Anadolu Lisesi.

İstanbul Üniversite Tercih Fuarı 21-23 Temmuz’da!

Kurulduğu 2004 yılından bu yana eğitimi destekleyici pek çok proje geliştirip hayata geçiren Educaturk, İstanbul’da ise iki farklı yükseköğretim organizasyonu ile gençlerin karşısına çıkacak. İlki, İstanbul Educaturk adı altında 12-13 Aralık 2016 tarihlerinde, diğeri ise İstanbul Üniversite Tercih Fuarı adı altında 21-23 Temmuz 2017 tarihlerinde düzenlenecek. Her iki organizasyon için belirlenen adres ise aynı: İstanbul Kongre Merkezi. İstanbul Üniversite Tercih Fuarı’nın 24 ilde düzenlenecek olan Educaturk Yükseköğretim Günleri’nden farkı ise bu yıl ilk defa hem de tercihlerden iki hafta önce düzenleniyor olması.